Популярний львівський адвокат заговорив англійською

Роман Андрія Кокотюхи «Адвокат із Личаківської» перекладено й видано англійською мовою. Це стало можливим завдяки програмі Translate Ukraine, яку 2020-того року підтримує Український інститут книги. Над перекладом працював Юрій Ткач. Книга вийшла друком у Лондоні, видавець – Glagoslav Publications, незалежне британсько-голандське видавництво. На сайті Amazon книга коштує 23 євро.

– Мені особливо приємно, що мав честь докластись до проекту. І ось, ця книга вийшла в Британії англійською мовою. Прошу звернути увагу, що це фантастична промоція Львова, – написав на своїй сторінці у Facebook головний історичний консультант не лише цього роману, а й усього «львівського» циклу Ігор Лильо. Також він назвав Андрія Кокотюху одним із найкращих, як не найкращим українським автором, який пропонує якісний, популярний продукт.

«Адвокат із Личаківської» – перший ретро-детектив Андрія Кокотюхи, який побачив світ у грудні 2014 року у видавництві «Фоліо». Генеральнийдиректор видавництва Олександр Красовицький був ініціатором такого видавничого проекту. А сам цикл – перший книжковий серіал авторства Кокотюхи.

Наскрізний герой – київський адвокат Климентій Кошовий, який через переслідування царської влади мусить терміново емігрувати з Києва до Львова, тобто – з Російської імперії до Австро-Угорської. У перший же день на новому місці 30-річний Клим опиняється без грошей біля трупа свого друга, який обіцяв притулок та допомогу. Так розслідування вбивства зводить Кошового з вдовою комісара поліції Магдою Богданович, дантистом Йозефом Шацьким, чинним комісаром Мареком Віхурою та ватажком злодіїв Ежи Тимою.

Цикл «Адвокат» охоплює період із 1908 по 1918 роки. Перша книга – «Адвокат із Личаківської» на сьогодні є найпопулярнішою. Вже продано більше 20 тисяч копій. Вона, як і весь цикл, втілена в форматі радіосеріалу на радіо UA: Культура, записана аудіокнига. Сценарій за мотивами романувиграв одинадцятий пітчінг Держкіно, зйомки фільму плануються компанією ММК Фільм сервіс 2021-го року. Загалом «Адвокат із Личаківської» як і весь «львівський» цикл користується серед українських шанувальників ретро-романів найбільшою популярністю.

2020-того року у видавництві «Фоліо» вийшло продовження циклу – перша книга нової «паризької» трилогії «Голова з площі Пігаль». За сюжетом, 45-річний ветеран Першої світової Климентій Кошовий емігрує до Парижу, де за несподіваних обставин зустрічає Магду Богданович, з якою їх розлучили війна й політичні погляди. Наступна книга – «Натурниця з Латинського кварталу» – планується друком на осінь 2021 -го.

 

Позначено ,

Залишити відповідь