Нові пригоди Клима Кошового писалися на карантині

Вийшов друком роман «Голова з площі Пігаль»восьмий ретро-детектив із циклу «Адвокат» і водночас – перший із анонсованої «паризької трилогії». Попередні сім романів складають «львівський цикл». У центрі історії – київський адвокат Климентій Кошовий, який улітку 1908 року через переслідування російської царської влади змушений був емігрувати до Австро-Угорської імперії і оселитися у Львові. Там тридцятирічний Клим починає життя спочатку, знаходить нових друзів, наживає ворогів, втрачає і знову знаходить кохання всього життя. При цьому займається приватним розшуком, розслідуючи безнадійні, на перший погляд, справи.

«Львівський» цикл охоплює десять років із життя Кошового. Оповідь завершується в романі «Офіцер із Стрийського парку» восени 1918-того, коли сорокарічний Клим іде добровольцем в Українську Галицьку Армію – воювати за створення своєї держави. «Паризький» цикл починається романом «Голова з площі Пігаль», і дія відбувається п`ять років потому, весною 1923-тього.

– Працювати було непросто, – признається Андрій Кокотюха. – Якщо українські реалії сторічної давнини мені знайомі, а Львів я можу собі уявити, ще й походити описаними вулицями й площами, тогочасні Париж, Франція та загалом Європа тих часів потребують окремих знань. Крім того, Париж не можна собі уявити. Його треба помацати, виміряти власними кроками, відчути на смак не віддалено, а в реалі. Саме тому продовження пригод Кошового розтягнулося в часі на три роки. Адже фінальний роман «львівського» циклу побачив світ восени 2017-того.

Можливість пожити в Парижі та збирати матеріал для трилогії надала українська туристична фірма «Феєрія». Партнерами видавничого проекту стали також колеги автора, українці, котрі давно живуть у Парижі та досліджують його. Кожен підказав ідею, так склалися три сюжети. Візит до Парижу відбувся в жовтні 2019-того. А ось взятися до роботи автор, через збіг обставин, зміг лише під час цьогорічного карантину. Час написання склав два місяці.

Головний редактор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький переконаний: «паризький» цикл теж матиме продовження. Адже Климентій Кошовий полюбився українським читачам: загальний тираж першого роману з циклу, «Адвокат із Личаківської», від 2014-того року дотепер сягнув майже 20 тисяч копій. Тож продовження пригод вимагає не так видавець, як читач.

– З постійних героїв циклу до Парижу перекочували лише двоє – сам Кошовий та його кохана, полячка Магда Богданович. Їхні стосунки не були простими, а в «Голові з площі Пігаль» загострилися після тривалої розлуки, – пояснює автор. – А ось дантиста-єврея Йозефа Шацького, такого собі Санчо Панси і доктора Вотсона при Кошовому водночас, уже не буде. Як і комісара-велетня Марека Віхури. Натомість читач познайомиться з іншими персонажами Всесвіту «Адвоката». Хто вони – про це краще розкаже роман.

Наступні ретро-детективи «паризького циклу» – «Натурниця з Латинського кварталу» та «Невідомий з Булонського лісу» – вийдуть друком протягом 2021-2022 років. Тим часом «Адвокат із Личаківської» завдяки програмі Українського Інституту книги вже перекладається англійською мовою.  «Радіо Культура» вже записало радіодетективи за мотивами «Адвоката», прем`єра першого відбувалася 26 березня. Нарешті, ведеться активна підготовка до зйомок повнометражного художнього фільму за мотивами роману «Адвокат із Личаківської». 

Позначено ,

Залишити відповідь