Майже 82 тисячі гривень зібрано Андрієм Кокотюхою на нові книжки для бібліотек

Від 14 лютого триває ініціатива Андрія Кокотюхи: письменник і сценарист збирає через Facebook кошти для цього.

Протягом трьох місяців комплекти з 5 нових українських книжок отримали вже 105 бібліотек. Переважно це сільські книгозбірні, і фонди деяких із них не оновлювалися 10-15 років. До масштабного вторгнення Росії в Україну читачі ще сприймали російські книжки – детективи, любовні та історичні романи, фантастику, дитячу літературу. Саме її бібліотеки зараз масово списують, причому – без спеціального наказу. Але нових надходжень нема. Спершу процес сповільнив ковід, вдаривши карантинами по економіці. Тепер – масштабна війна, і тут теж не до книжкових закупівель.

– Громадяни щодня жертвують на потреби ЗСУ, що абсолютно правильно й зрозуміло. Так само було прогнозовано, що на книжки для бібліотек пожертв буде менше. Проте вони є щодня, і небайдужість людей приємно дивує й розчулює, – коментує Андрій Кокотюха. – Заявок усе одно більше, ніж грошей. Зараз у черзі ще 18 бібліотек, коштів на рахунку вистачить хіба на 6. Тому всіх попереджаю: доведеться чекати.

Станом на сьогодні найбільше – 29 заявок – надійшло з Черкаської області, і особливо – з Уманського району. За нею слідує Рівненщина, тут гостру потребу в нових книжках відчуває 25 бібліотек. Забрано за три місяці 81 965 гривень. Також додаються подаровані книжки: допомогли журналісти Юлія Косинська та Олег Крук, письменник Сергій Постоловський, мистецтвознавиця та письменниця Катерина Липа та її колеги з Музею історії Києва.

Трошки математики. На 100 книжок було витрачено 76 155 гривень. Видавці та книгарні дають знижки від 5 до 50%. Також книжки купуються у авторів за видавничими цінами. Таким чином, на комплект із 5 книжок витрачається в середньому 761 гривня. Отже, маємо суму, яка тимчасово вирішить проблеми однієї бібліотеки. Й маємо на увазі, що книжками допомагають як читачі, так і благодійні організації. Хоча українських книжок мало не буває.

Залишити відповідь