Героєм нового детективу Андрія Кокотюхи став горобець

«У 2021 році команда  «Ранок» запропонувала Андрієві Кокотюсі написати дитячий детектив. Ми були в захваті від ідей автора і домовилися про створення цілого циклу «Детективи звідусіль», – повідомив на своїй сторінці в Facebook директор видавництва Віктор Круглов. Цим дописом він анонсував вихід нової, другої книги циклу – «Горобці проти Опудала».

– Насправді все було трошки не так, – уточнює автор. – Спершу була пропозиція створити цикл детективів для дітей від 6 років. Звісно, найкраще в такому віці сприймаються історії про тварин. І бажано, що обсяги були невеликими, а історія – насичена карколомними подіями. Навзаєм я запропонував не один, а чотири цикли в рамках одного видавничого проєкту. Видавець загорівся саме таким форматом. Адже досі не було нічого подібного: щоб одночасно у своїх середовищах діяли звірі, птахи риби та – увага! – кроти. Під землею слідство ще ніхто не вів.

Так виник задум чотирьох циклів: «Лісовий детектив», «Захмарний детектив», «Підводний детектив» і «Підземний детектив». Головними героями є відповідно приватний лісовий сищик вовчик Макс, горобець Куций, який постійно встряє в небезпечні пригоди, річковий карась Юрась, навчений жити в морській воді та покликаний у підводну патрульну поліцію та лінивий кріт-поліцейський Сліпко. Перша історія про пригоди Макса – «Таємниця зниклих зайців» – уже побачила світ та, зі слів пана Круглова, має захоплені відгуки від дітей та батьків. «Горобці проти Опудала» – новинка.

За сюжетом, горобець Куций нудиться на уроках виживання, які веде досвідчений горобець Дзьоб. Йому цікавіше гратися з синичкою Сонею, новою подружкою. Між ними виникає суперечка, Соня сідає на городнє Опудало – і потрапляє в пастку. Яку саме, як Куций рятує подругу, яку таємницю розкриває і якого ворога долає, краще читайте далі самі.

Наступна книга вийде в циклі «Підводний детектив». У ній карась Юрась розгадає таємницю Печери Чорного Кальмара.

Позначено

Залишити відповідь