«Вигнанець» стане новим радіосеріалом на «Радіо: Культура»

Тринадцяте число вважається нещасливим. Особливо якщо припадає на понеділок. Та ще й озвучене черговою повітряною тривогою. Але саме в понеділок, 13 березня у студії «Радіо: Культура» почався запис відразу двох серій радіовистави за ретророманами Андрія Кокотюхи з циклу «Вигнанець». На повітряну тривогу поправку робили, та на роботу команди це не вплинуло.

– Чимало акторів задіяні в обох серіях. Тому пишемо відразу, підлаштовуємо графіки, оптимізуємо, – пояснює режисерка Світлана Свиридко-Сєрова. – Незмінним лишається тільки Іван Залуський. Його голосом говоритиме головний герой, колишній київський поліцейський Платон Чечель.

Поки що Андрій Кокотюха написав сценарії на основі трьох романів циклу – «Вигнанець і чорна вдова», «Вигнанець і навчена відьма» та «Вигнанець і перевертень». На той час дві наступні книги про пригоди Платона Чечеля ще не вийшли друком. І видавець – видавництво «Vivat!» – уже має домовленість із автором про ще п`ять романів. Адже від 2020-го року, коли перша книга побачила світ, загальний тираж додруковувався тричі. Навіть у часи масштабного вторгнення Росії в Україну.

– Сценарії я підготував для Радіо: Культура ще 2020 року, – коментує Андрій Кокотюха. – Досвід попередньої роботи, радіосеріал за циклом «Адвокат», який ще називають «Львівською серією», був успішним. Це був не лише перший радіосеріал довжиною в 7 серій та загалом тривалістю в 7 годин звучання в історії українського радіо. Це – радіовистава, яку тричі повторювали на прохання слухачів. Тому є впевненість: Платон Чечель сподобається не менше, ніж Клим Кошовий.

Реалізації проекту спершу завадили карантинні обмеження 2020-2021 років, а потім – масштабне російське вторгнення в Україну. Проте Андрій Кокотюха згадує, як минулого березня давав у соцмережах та приватному листуванні посилання на «Радіодетектив». Люди, котрі перебували в непростому становищі, не мали можливості читати – зате охоче слухали атмосферні ретро-історії. Тож новий радіосеріал за ретро-детективами навряд розчарує прихильників.

– Цикл «Вигнанець» має іншу структуру, ніж «Адвокат»,- пояснює Андрій Кокотюха. – За смільним із редакцією «Vivat!» задумом пропонується лише один наскрізний герой – Платон Чечель. Така собі українська версія Джеймса Бонда початку ХХ століття. Тому в радіовиставі актор Іван Залуський лишається незмінним у кожній серії. Перед вторгненням планувалася розробка телевізійного серіалу – домовилися про 12 серій. Звичайно, такий проект довелося відкласти надовго. Але завдяки можливостям «Радіо: Культура» ідея серіалу не пропадає.

У виставах за мотивами «Вигнанця» задіяні Дмитро Лінартович, Тетяна Міхіна, Михайло Кришталь, Ігор Мізер, Мирослав Павліченко, Оксана Цимбал, Олег Терновий, Дмитро Завадський, Оксана Шевчук, Петро Сова та ще чимало цікавих українських акторів.

Позначено ,

Залишити відповідь