“Це занурення в сучасну Україну” – французький видавець про роман Кокотюхи

https://gazeta.ua/articles/culture/_ce-zanurennya-v-suchasnu-ukrayinu-francuzkij-vidavec-pro-roman-kokotyuhi/763432  

Gazeta.ua,  03.04.2017

"Це занурення в сучасну Україну" - французький видавець про роман Кокотюхи
Андрій Кокотюха на фестивалі роздавав автографи Фото: youtube

Роман українського письменника Андрія Кокотюхи “Аномальна зона” представили на фестивалі детективної літератури у французькому Ліоні. Раніше авторів з України там не було.

Книгу переклало й надрукувало видавництво Мішель Лафон.

“Сюжет “Аномальної зони” дуже цікавий і досить новий у детективному жанрі. Дія відбувається біля Чорнобиля. Ми замовили переклад. І мені книжка видалася надзвичайною. Вирішили започаткувати співпрацю з цим автором. З-поміж наших авторів переважають англосакси. Це стало чимось новим для нас. Мені подобається форма твору. Книга починається як фантастика. Можна подумати, що це історія про надприродні явища. А насправді це занурення у сучасну Україну. Це можливість зрозуміти, що там відбувається. Зокрема, уся ця корупція у фінансовому середовищі, у банках, у поліції. Це дуже оригінальний спосіб розповісти про сучасну Україну – у детективі. Це дозволяє відкрити для себе маловідому у Франції країну і її літературу”, – каже представник видавництва Бенедікта Ломбардо.

Роман “Аномальна зона” вийшов 2009 року у видавництві “Нора-Друк”. За сюжетом журналіст газети, який полює на дешеві сенсації, отримує інформацію про таємниче залишене село у Чорнобильській зоні. Дівчина розповідає, що там зникають люди. Незабаром вона теж зникає, а пізніше виринає з втратою пам’яті. Журналіст їде в село, і історія повторюється. За справу беруться міліціонер та жінка з прокуратури. Виявляється, до аномальної зони причетні і земні, але від того не менш страшні сили.

На фестивалі були присутні 100 авторів з усього світу. Вперше, крім України, взяли участь письменники з Естонії, Польщі, Румунії та Сербії.

 

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Позначено ,

Залишити відповідь