Фільм «Червоний» за романом Андрія Кокотюхи вже має кілька мільйонів глядачів

«У фільму «Червоний» в YouTube 500 тис. переглядів», – написав на своїй сторінці в Facebook оператор-постановник стрічки Олександр Земляний. До цього треба додати результат, який дала телевізійна прем’єра «Червоного», яка відбулася в ефірі каналу ICTV 10 травня. Загальний рейтинг 12.6% вивів фільм Зази Буадзе, створений за однойменним романом Андрія Кокотюхи, на друге місце – перше в той день прогнозовано зайняла трансляція конкурсу «Євробачення». Вказаний рейтинг означає: «Червоного» переглянула глядацька аудиторія, яка нараховує кілька мільйонів.

– Звичайно, хотілося б мати стільки ж проданих квитків, – коментує автор ідеї, роману та сценарію Андрій Кокотюха. – Але ситуація з кінотеатрами в Україні ще гірша, ніж із книгарнями. І все одно наш «Червоний» ввійшов у п’ятірку лідерів прокату серед українських фільмів, чиї прем’єри відбулися протягом 2017 року. Звісно, «Кіборги» мали в шість разів більший бокс-офіс, що прогнозовано і дуже добре. Адже свідчить про запит українців на гостросюжетні «чоловічі» історії, герої б яких перемагали ворогів.

Роман «Червоний», героєм якого є український повстанець Данило Червоний на псевдо Остап, побачив світ у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля» в 2012 році. Рукопис був відзначений на конкурсі «Коронація слова» як кращий твір на патріотичну тематику. Згодом роман отримав чимало критики саме за недостатній рівень патріотизму – зазначалося, що автор уникає пафосу всюди, де тільки можна, від чого текст програє в емоційному плані. З іншого боку, «Червоного» записали до «пропагандистських» творів, котрі висвітлюють український рух опору одновимірно, лише з однієї, офіційної позиції. Те саме досі закидають і фільму. Зокрема, кінокритик Олександр Гусєв визначив «Червоного» як «патріотичне фентезі».

Станом на сьогодні роман «Червоний» витримує третє перевидання. Перше видання в 2012 році обігнало за тиражами український переклад роману Стівена Кінга «Вітер у замкову шпарину». Фільм знято за третьою частиною роману, в якій Червоний з побратимами піднімає збройне повстання в віддаленому таборі ГУЛАГ. Зараз ведуться зйомки приквелу – «Червоний. Без лінії фронту», сценарій якого не має літературної основи. Однойменний роман, написаний на основі сценарію, буде видано в «Клубі Сімейного Дозвілля» до кінця 2018 року.

Позначено

Залишити відповідь