Радіодетективи Андрія Кокотюхи остаточно повернулися в ефір «UA: Радіо Культура»

«Різник з Городоцької» – четверта з книжкового серіалу «Пригоди Клима Кошового». І відповідно – четверта радіовистава з першого в історії українського радіо детективного серіалу, в основу якого лягли твори українського автора. Кожна  вистава складається з двох серій. Перша серія вийде в ефір «UA: Радіо Культура» 31 жовтня о 13.10. А друга в той самий час – уже 1 листопада.

– Серіал виходить із запізненням на півроку, – пояснює автор сценарію Андрій Кокотюха. – На заваді став карантин, оголошений 12 березня. З одного боку, радіоефіри нібито не вразливі для вірусу. В ефір можна виходити й віддалено. Проте процес запису кожної вистави вимагає присутності в обмеженому просторі щонайменше шести осіб. Це і актори, і режисери. І навіть уже записану наперед виставу теж треба зводити в студії. Заходи безпеки того не дозволяли. Ось чому ефіри, як і нові записи, стали можливими лише восени.

Осінь традиційно дала початок нового сезону. Разом із тим стартували відкладені проекти. Раніше UA: Радіо Культура повторило в ефірі виставу «Адвокат із Личаківської». Далі були  «Привид з Валової» та «Автомобіль із Пекарської». З Зі слів режисерки Світлани Свиридко-Сєрової, до кінця року весь цикл вийде в ефір і слухачі зможуть дізнатися, чим завершилися пригоди київського адвоката Клима Кошового в місті Львові на початку ХХ століття.

«Різник із Городоцької» – історія переламна як для циклу, так і для головного героя. На її почату Кошовий живе життям переможця. За п`ять років еміграції йому вдалося все. З безробітного, який до всього втратив паспорт, єдиного друга й засоби для існування, він перетворився на відомого й успішного юриста. Має свою контору, повагу в суспільстві, готується до весілля з молодою акторкою, зіркою театральної сцени. Але наприкінці 1913-того року, перед самим Різдвом, його просять витягнути з халепи хлопця, котрого підозрюють у скоєнні серії жорстоких убивств на вулиці Городоцькій. Взявшись за просту справу, в якій бачить також рекламний трюк, Кошовий ще не знає, як Різник із Городоцької змінить його подальше життя…

У радіосеріалі – зірковий акторський склад. Голосом Климентія Кошового говорить Євген Ніщук, у ролі Магди Богданович – Ольга Сумська. Голоси Йозефа Шацького, Марека Віхури і Єжи Тими – відповідно Дмитро Завадський, Сергій Калантай, Роман Ясиновський.

Роман «Різник з Городоцької» побачив світ у видавництві «Фоліо» 2016 року.  У липні 2020 року «Фоліо» випустило продовження «львівського» циклу – «Голова з площі Пігаль», цим самим давши старт новому, «паризькому» сезону пригод Клима Кошового.

Нижче – перелік частот, на яких можна слухати  «UA: Радіо Культура» в мобільних додатках та на хвилях FM-cтанцій:

Київ-97.6, Харків-91.6, захід Харківської області (Богодухів, Валки, Коломак, Краснокутськ) і схід Полтавської області (Карлівка, Чутове) – 98.9, Центр Полтавщини (Красногорівка, Миргород, Велика Багачка, Хорол, Шишаки)-104.2, Гадяч-102.1, Сумщина: Охтирка-103.7/з 14.00 до 13.00/, Білопілля-91.1, Вінничина: Піщанка-104.1, Волинь: Луцьк-101.9, Любешів-105.2, Донеччина: Гірник (Покровськ, Курахове, Селідове, Новогродівка, Мирноград, Красногорівка)-102.6, Краматорськ-91.3 МГц; Житомирщина: Олевськ-101.9, Новоград-Волинський-103.2, Ніжин – 90.9, Сміла – 90.3 FM.

Позначено ,

Залишити відповідь