«Привид з Валової»: радіодетектив виходить з карантину

На UA: Радіо Культура повертається перший в історії українського радіо детективний радіосеріал. У основі – цикл «львівський» ретро-романів Андрія Кокотюхи про пригоди київського адвоката Климентія Кошового. Сценарії до всіх семи п’єс циклу написав сам Кокотюха, і це – його перший подібний досвід.

Прем`єра першої радіовистави циклу відбулася в ефірі 26 березня – і збіглася з початком карантину. Зі слів режисерки Світлани Свиридко-Сєрової, випускати в ефіри вже записані наступні п’єси не було можливим – адже це потребувало фізичної присутності фахівців у студії. Під час карантину це не було можливим. А коли нарешті люди почали виходити на роботу, настало літо. Не найкраща пора для подібних прем’єр.

Осінь традиційно дала початок нового сезону. Разом із тим стартували відкладені проекти. Раніше UA: Радіо Культура повторило в ефірі виставу «Адвокат із Личаківської». І ось тепер на черзі – «Привид з Валової». Далі буде.

За сюжетом, Клим Кошовий розплутує таємницю старого будинку на вулиці Валовій у Львові. Він оповитий легендою про привид Чорної Пані. Той, кому він являється, помирає від жаху. І справді, в будинку знайдено вже три мертвих тіла…

У радіосеріалі – зірковий акторський склад. Голосом Климентія Кошового говорить Євген Ніщук, у ролі Магди Богданович – Ольга Сумська. Голоси Йозефа Шацького, Марека Віхури і Єжи Тими – відповідно Дмитро Завадський, Сергій Калантай, Роман Ясиновський.

Роман «Привид із Валової» побачив світ у видавництві «Фоліо» 2015 року.  Це – друга книга з циклу «Адвокат». У липні 2020 року «Фоліо» випустило продовження «львівського» циклу – «Голова з площі Пігаль», цим самим давши старт новому, «паризькому» сезону пригод Клима Кошового.

Нижче – перелік частот, на яких можна слухати  «UA: Радіо Культура» в мобільних додатках та на хвилях FM-cтанцій:

Київ-97.6, Харків-91.6, захід Харківської області (Богодухів, Валки, Коломак, Краснокутськ) і схід Полтавської області (Карлівка, Чутове) – 98.9, Центр Полтавщини (Красногорівка, Миргород, Велика Багачка, Хорол, Шишаки)-104.2, Гадяч-102.1, Сумщина: Охтирка-103.7/з 14.00 до 13.00/, Білопілля-91.1, Вінничина: Піщанка-104.1, Волинь: Луцьк-101.9, Любешів-105.2, Донеччина: Гірник (Покровськ, Курахове, Селідове, Новогродівка, Мирноград, Красногорівка)-102.6, Краматорськ-91.3 МГц; Житомирщина: Олевськ-101.9, Новоград-Волинський-103.2, Ніжин – 90.9, Сміла – 90.3 FM.

Позначено ,

1 коментар до “«Привид з Валової»: радіодетектив виходить з карантину

  1. […] Раніше Андрій Кокотюха створив для «Радіо: Культура» перший в новітній історії українського радіо радіосеріал за мотивами циклу ретродетективів «Адвокат із Личаківської». Роботу перервав минулорічний карантин, проте це не завадило повторити цьогоріч весь серіал на прохання слухачів. http://www.kokotuha.com/%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%b2%d0%b8%d0%b4-%d0%b7-%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d0%be%d0%b2%d… […]

Залишити відповідь