Побачила світ 69-та книга Андрія Кокотюхи

 

«Називай мене Мері…» – так написано на обкладинці нового детективного роману Андрія Кокотюхи. Як і з попередньою книгою «Темні таємниці», що вийшла друком тижнем раніше, автор повертається до теперішніх часів після п`яти років роботи в жанрах історичного, історико-пригодницького та ретро-романів. «Називай мене Мері…» – детектив, написаний у традиціях «чорного» роману або нуару. Сам автор признається: надихнувся так званим «бостонським циклом» американського колеги Деніса Лігейна, зокрема – фінальним детективним трилером згаданого циклу «Очікуючи на дощ».

 

За сюжетом, Олег Кобзар, колишній поліцейський, ветеран війни на Донбасі переживає особисту світоглядну кризу. Він працює приватним таксистом, удень завантажує себе роботою, ночами багато п`є. Якось дощової березневої ночі Кобзар знайомиться в задрипаному барі з дівчиною, яка називає себе Мері. Вона просить чоловіка про допомогу, але вперто не каже, хто і що їй загрожує. Кобзар приводить дівчину до себе в холостяцьку квартиру. Прокинувшись ранком, він бачить поруч із собою мертве тіло Мері, а на собі – її кров. Так Олег опиняється поза законом, адже його підозрюють не в одному жорстокому вбивстві, а цілій серії. У Кобзаря лишилося мало часу, аби знайти справжнього маніяка – а тим часом вчорашні колеги з поліції ось-ось схоплять його…

 

Як і решту своїх художніх книг, «Називай мене Мері…» Андрій Кокотюха пише для подальшої екранізації. «Рано чи пізно роман буде втілений або в художній фільм, або в серіал», – вірить автор. За згодою з видавництвом «Нора – Друк» цей роман стане початком нового циклу, і Олег Кобзар за якійсь час повернеться до читачів. До кінця року побачить світ також кінороман «Червоний. Без лінії фронту».

Позначено ,

Залишити відповідь