Побачила світ перша збірка короткої прози Андрія Кокотюхи

«Третій рівень» – таку назву має нова книга серії «Морок», започаткованої видавництвом «Нора Друк». Під однією обкладинкою зібрано 15 творів, написаних Андрієм Кокотюхою в різний час. Деякі з них публікувалися, деякі створені спеціально для цього збірника.

Мета автора – показати всі зразки жанрової літератури в короткій формі. Тут знайдеться і класичний детектив, і трилер, і пригодницька історія, і авантюрні, шахрайські оповідки. Окремо стоять іронічні новели «Все, як у Швеції», «Одне бажання» та «Наше джерело в МВС». Завершує збірку невеличка повість «Довбуш. Постріл у темряві».

– Це – альтернативна версія загибелі Олекси Довбуша, який вважається одним із наших національних героїв, – пояснює Андрій Кокотюха. – Ще десять років тому я написав сценарій, тож пропонований твір – його скорочена, літературна версія. Загадку побачив у відомій пісні про Довбуша «Ой, попід гай зелененький». Там у фіналі Довбушу стріляють у праве плече, але кров тече з лівого. Тобто, зраджений Штефан Дзвінчук, який стріляв у суперника крізь двері, не мав наміру вбити опришка. Хто ж тоді прострелив ліве плече, хто цілився в серце? І головне – чому.

«Довбуш. Постріл у темряві» стоїть окремо від решти творів. Дія решти відбувається в наш час у великому місті. Автор оспівує нічний мегаполіс, пропонує зразки суто міської, переважно «чорної» новели, і робить ставку на несподіваний, парадоксальний фінал. Кожен твір може стати сюжетом для фільму короткого метру, і Андрій Кокотюха має намір просувати «Третій рівень» саме в такому кіноформаті. Перший успіх уже є: оповідання «Вечеря на двох» трансформувалася в епізод телевізійного серіалу «Агенти справедливості».

У серії «Морок» також опубліковані романи Андрія Кокотюхи «Темна вода», «Аномальна зона», «Називай мене Мері…».

Залишити відповідь