«Останній контракт» – новий «гангстерський» роман Андрія Кокотюхи

На «Книжковому Арсеналі» дебютував новий гостросюжетний роман Андрія Кокотюхи «Останній контракт». Книга побачила світ у видавництві «Богдан», і є першим досвідом співпраці популярного автора з цим партнером. Можна сказати, що перший постріл вийшов дуплетом: у постійній серії видавництва «Детективна Агенція ВО» разом із «Останнім контрактом» вийшов роман «Легенда про Безголового» – але в новій редакції.

 

– Насправді «Останній контракт» – не нова історія, – коментує автор. – Але вона вперше вийшла в книжковому форматі, ще й у суперобкладинці. Колись давно роман мав іншу назву і публікувався в журнальній, значно скороченій версії. Нинішні неспокійні часи показали: історії про найманих убивць та міжнародних кілерів знову актуальні в Україні. Тож ми з редакторами видавництва зробили абсолютно нову редакцію, а крім того я переписав текст більш, як на третину. Тому сміливо можна сказати: пропонується справді нова книга.

 

Жанр роману Андрій Кокотюха визначає як гангстерський кримінальний роман – майже забутий, а точніше – майже не освоєний українськими авторами. За сюжетом, пара кілерів, колишній поліцейський Антон і колишня каскадерка Віта, беруть контракти на ліквідацію тільки «поганих хлопців». Та вони підміняють функції правосуддя. Але з часом їм набридло ризикувати життям, тож пара вирішила припинити небезпечний бізнес. Правда, для цього треба укласти останній контракт – і щось пішло не так…

«Українська версія Бонні і Клайда!» – так охрестив свого часу цю історію кінопродюсер Юрій Мінзянов. Роман написаний динамічно, кінематографічно, читається на одному диханні, за один вечір. І після прочитання може лишити те ж саме щемке відчуття, як після перегляду класичного фільму Люка Бессона «Леон-кілер».

 

Позначено

Залишити відповідь