Клим Кошовий заговорив голосом Нищука, а Магда Богданович – голосом Сумської

28 жовтня «UA:Українське радіо» почало запис радіодетективу «Адвокат із Личаківської» – першого з «львівського» циклу ретророманів Андрія Кокотюхи. Сценарії пише сам автор, і це буде чи не перший радіосеріал в новітній історії українського радіо. За словами автора, створення сценаріїв для радіопостановки – новий досвід. І найскладніше тут: вкласти книгу обсягом майже 300 сторінок у тридцять хвилин звучання.

– Багатьма сюжетними лініями доведеться жертвувати, – пояснює Андрій Кокотюха. – Крім того, потрібно залишити постійних персонажів, щоб слухачі не плуталися, але й не забувати про нових дійових осіб. Адже кожна історія – окремий сюжет, окрема інтрига. Щодо атмосфери, за яку читачі передусім цінують ретроромани, то я не переживаю. Її створить відповідний звуковий супровід, як обіцяє постановниця Світлана Свиридко-Сєрова. Та основне – голоси. Вони, як на мене, ідеально підібрані, аби слухач відчув початок ХХ століття на слух та повірив: персонажі ожили й говорять через століття. Лишаючись при тому нашими сучасниками.

Акторський склад задіяний зірковий, без лапок. Голосом Климентія Кошового говорить Євген Нищук. Загадковою Магдою Богданович стала Ольга Сумська. Метушливого Йозефа Шацького грає Дмитро Завадський, а суворого комісара поліції Марека Віхуру – Сергій Калантай. У ватажка львівських кримінальників Єжи Тиму перетворився Роман Ясиновський.

А Віталій Борисюк став Адамом Вишневським – нареченим пані Магди. Цей персонаж дуже важливий для подальших стосунків її та Кошового. Хто читав весь цикл – розуміє, про що йдеться. Іншим же пропонується набратися терпцю й чекати прем’єри. Радіосеріал анонсований в ефірі «UA:Українське радіо» на початок 2020 року.

.Нагадуємо: цього року «Адвокат із Личаківської» отримав ще одне нове життя. Перша серія ретродетективу вийшла в форматі аудіокниги. Пропонує її українська аудіокнигання «Абук» https://abuk.com.ua  (https://abuk.com.ua/catalog/books/19) . А за сприяння туристичної компанії «Феєрія» Андрій Кокотюха нещодавно мав змогу тиждень попрацювати в Парижі. Аби підготувати продовження пригод Клима Кошового, яке перетвориться в «паризьку трилогію». Перша книга – «Голова з площі Пігаль» – побачить світ у видавництві «Фоліо» у вересні 2020 року. Події будуть розвиватись через п`ять років після тих, які завершили «львівський цикл» у романі «Офіцер із Стрийського парку».

Позначено ,

1 коментар до “Клим Кошовий заговорив голосом Нищука, а Магда Богданович – голосом Сумської

  1. […] Читачі – вмикайте радіо! Цієї суботи, 21 – 22 березня, о 16.00 в ефірі «UA: Радіо Культура» стартує радіодетектив за романом Андрія Кокотюхи «Адвокат із Личаківської». Слова про унікальність – не рекламний трюк і не перебільшення. Бо вперше в історії українського радіо, щонайменше – вперше за час Незалежності, слухачам запропонують не просто радіоп’єсу, а радіосеріал. http://www.kokotuha.com/ […]

Залишити відповідь