«Вигнанців» тепер уже троє – і це не кінець

«Вигнанець і перевертень» – так називається новий роман Андрія Кокотюхи, який побачив світ у видавництві «Vivat!». Це 79-та з ліку книга автора, і водночас – продовження циклу ретродетективів «Вигнанець». Дві попередні книги – «Вигнанець і чорна вдова» та «Вигнанець і навчена відьма» – побачили світ 2019-того року.

Про популярність циклу красномовно свідчить той факт, що тираж першої книги додруковано навіть у нинішній несприятливий для книговидання час. Тираж другої теж завершується. Але «Вигнанець і перевертень» усе ж потрапив під дію коронакризи – прем’єра книжки, анонсована на травень на полях «Книжкового Арсеналу`2020», перенеслася через скасування популярного фестивалю.

Так само із запізненням вийде з друку «Вигнанець і грішниця» – четверта частина популярного циклу. Причина – вимушене скасування львівського Форуму видавців. Проте видавець запевняє: прихильники пригод мандрівного сищика Платона Чечеля дочекаються продовження ще до кінця поточного року.

– «Вигнанець і перевертень» написаний під впливом знаменитого детективного роману Агати Крісті «Десять негренят», – коментує Андрій Кокотюха. – Від класичного твору в моєму справді залишилася тільки ідея: група шляхетних людей відрізана від зовнішнього світу й жоден не може почувати себе безпечно навіть у власній кімнаті під замком. До речі, королева детективу дала референс і до першого роману циклу. «Вигнанець і чорна вдова» має деякі переспіви з романом Крісті «Кишеня, повна жита». Втім, їх можуть відчути лише ретельні дослідники детективного жанру.

Раніше до читачів прийшов новий, цього разу – восьмий роман ретроциклу «Адвокат» – «Голова з площі Пігаль». Книга вийшла у видавництві «Фоліо» і є продовженням пригод київського адвоката Климентія Кошового, тепер – у Парижі 1920-тих років. Зараз завершується робота над іншим, уже третім ретро-циклом «Київська сищиця». Перший роман – «Життя на карту» – побачить світ у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля» на початку 2021 року.

Позначено

Залишити відповідь