Андрій Кокотюха – єдина в Україні фабрика з виробництва бестселерів

«Кокотюха – це окрема фабрика. Фактично, Андрій Кокотюха є єдиним справжнім технологічним автором бестселерів в українській літературі», – таку думку висловив генеральний директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький в інтерв’ю Миколі Княжицькому на каналі «Еспресо ТБ». Також він зазначив: Андрієві Кокотюсі вдалося на поганому книжковому ринку України створити власний бренд, порівнявши його з автором американських «юридичних трилерів» Джоном Грішемом. 

 

Варто нагадати: книжковий ринок України справді погано розвинений та структурований. Причому помилково вважається, що російська мова тут має більше можливостей. Спростовує подібні думки той факт, що тираж нового роману Андрія Куркова «Серые пчёлы» має 3 тисячі копій. Натомість у Європі стартовий тираж кожного нового роману Куркова йде щонайменше від 20 тисяч, а більшість його книжок є бестселерами, зокрема, у Франції. Українським бестселером натомість вважається книга, продана на відкритому ринку тиражем 7-10 тисяч копій. Типовий тираж української книги – 1.5 – 2 тисячі копій.

 

Проте Андрій Кокотюха справді входить, на жаль, до короткого списку авторів, чиї книги мають у читача підвищений попит щонайменше вісім останніх років. На сьогодні автор співпрацює з видавництвами «Фоліо», «Клуб Сімейного Дозвілля», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Нора Друк», «Богдан». Є пропозиції від видавництв «Ранок» та «Vivat!», які зараз на стадії розробки та узгодження. У найближчих планах – роман «Червоний. Без лінії фронту», котрий має вийти ще до кінця цього року, нова серія ретро-детективів та продовження «львівського циклу», який буде складатися з трьох книг і дія переміститься зі Львова до Парижу.

 

 

 

Залишити відповідь