«Чорна мітка» завершує нуар-трилогію про сищицю Лору Кочубей

Видавництво «Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля» після вимушеної зупинки відновило друк книжок і, відповідно – співпрацю з Андрієм Кокотюхою. Свідчення тому – вихід друком роману «Чорна мітка» в серії «Павутиння мороку». Раніше планувалося продовження серії. Проте і сам автор, і редакція дійшли висновку: третій роман підводить підсумки і ставить крапку в історії головної героїні Лори Кочубей.

– Зійшлося кілька факторів, – пояснює Андрій Кокотюха. – Дія «Чорної мітки» відбувається в Полтаві на початку 2020-того року. Там є чітка прив’язка до прийдешньої пандемії ковіду. Читачам не треба спеціально нагадувати про локдаун, який почався того березня. Ця ситуація мала пригальмувати мою героїню, вимушено звузити коло її особистого спілкування, загалом обмежити поле діяльності. Вона й без того домосідка. А тут ще й дистанційна робота. Вбивства в детективах не розкривають дистанційно. Також трилогія почалася із спроби Лориного шефа, Данила Гайдука, зав’язати з нею стосунки. Фінал третьої  книги цю лінію закриває. Продовжувати далі – або сварити героїв, або робити їх нецікавими й прісними.

Перша книга – «Розбите дзеркало» – побачила світ у вересні 2020-того. Друга – «Лихе око» – в квітні 2021-го. Загальний тираж двох попередніх книг циклу «Павутиння мороку» станом на січень 2022 року становить більше 16 тисяч проданих копій. Третя книга – «Чорна мітка» – стартувала з 3 тисяч. Проте тиражі двох попередніх книг додруковано.

«Павутиння мороку» – певною мірою експеримент для автора. Вперше слідство веде жінка, хоча спроба така вже була в романі «Легенда про Безголового». Читач дивиться на сучасний світ очима Лори Кочубей, яка втратила чоловіка на Донбасі з початком війни. Їй треба зберегти себе, не впасти в депресію й заразом утвердитися в питомо чоловічому світі. Коли всякий раз треба додатково доводити свою значимість та професійність.

Характерними ознаками трилогії є синтез стилів нуар і готики. Обидва подібні похмурою атмосферою, увагою до нічного життя й темних сторін людських душ. Також нуар наголошує на соціальних проблемах, передусім – корумпованості правоохоронців. А готичний детектив визначає містична складова детективної загадки.

За сюжетом «Чорної мітки», Лора Кочубей опиняється в Полтаві, де стикається зі зникненням без сліду незнайомих між собою людей. Яких, до всього, ніхто й не думає шукати. Єдине, що об`єднує зниклих – всі в різний час отримали повідомлення, стилізоване під піратську чорну мітку. А щойно Лора починає пошук, чорна мітка приходить і їй…

У наступному році у «Клубі Сімейного Дозвілля» вийде заключна книга ретро-трилогії «Київська сищиця». Роман матиме назву «Зцілення невинністю». До його виходу буде додруковано два попередні романи циклу – «Життя на карту» та «Зламані іграшки».

Залишити відповідь