Книжку Кокотюхи про пригоди київського гімназиста рекомендують учням 7-мих класів

Експерти «Українського інституту книги» та простору української дитячої книги «БараБука» зібрали список рекомендованої літератури для учнів 6-7 класів. Книжки пропонуються в п`яти популярних тематичних сегментах – від фантастики й фентезі до історій про те й тих,  що і хто поруч із нами. Семикласникам у розділі «Сталася пригода» рекомендовано, серед інших, детектив Андрія Кокотюхи «Гімназист і Вогняний змій».

Це – друга частина трилогії про пригоди київського гімназиста Юрка Туряниці. Всі три книги об`єднує важлива для сучасних українців тема: протистояння спробам змінити українську ідентичність. Зокрема, «Гімназист і Вогняний змій» – розповідь про системне знищення київських пам`яток житлової архітектури.

Невідомий лиходій підпалює будинки, в яких сто років тому жили діячі української науки та культури. Спаливши дім, вони спалюють і пам`ять про їх досягнення. Юрко, його старший друг, приватний детектив Назар Шпиг і вірний бульдог Джентльмен виходять на слід палія на прізвисько Павук – і відтоді їм загрожує небезпека.

– Учням у середній школі, 5-7 класів, уже рекомендовані для позакласного читання «Таємниця козацького скарбу» і «Мисливці за привидами» – книжки з двох попередніх детективних циклів для хлопчиків, – коментує Андрій Кокотюха. – Приємно, що чергова трилогія не лишилася поза увагою. Українським дітям пропонується не так багато книжок для хлопчиків, а батьки дедалі частіше запитують. І відразу спостереження: дівчаткам «хлопчаче» так само цікаво. Отже, маю вдвічі більше читачів, бо залучені всі аудиторії.  

Рекомендації даються школярам, які є учасниками Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія». Раніше, 2016-того року, перша книга циклу – «Гімназист і Чорна рука» – відзначалася простором «Барабука» серед кращих підліткових книжок. Зараз автор розробляє задум чергової трилогії для школярів, цього разу – історико-пригодницької.

Позначено ,

Залишити відповідь