Вийшов друком перший «Лісовий детектив». Далі будуть «Піднебесний», «Підводний» та «Підземний»

«Таємниця зниклих зайців» – так називається перша книжка великого проекту Андрія Кокотюхи і видавництва «Ранок», що вийшла з друку 29 грудня 2022 року.  

Це чергова спроба автора писати для дітей віком 6-8 років.  

Вже 12 перевидань витримала трилогія, яка написана для дітей 8-11 років «Таємниця козацького скарбу», «Таємниця Зміїної голови» і «Таємниця підводного човна». Інша трилогія – «Гімназист і Чорна рука», «Гімназист і Вогняний змій», «Гімназист і Біла ворона» – перевидана 7 разів. Обидві видані у «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-зі». Ще одна серія шкільних детективів – «Мисливці за привидами та інші історії» – витримала чотири видання в трьох видавництвах. Нарешті, завершено трилогію про життя й пригоди потойбічних істот у будинку «ВАУ!». Перша книга вже побачила світ у видавництві «Vivat!», і далі планується кілька спін-оффів. Проте новий проект все одно особливий.

– Так уже сталося, що я роблю те, чого в українському книжковому світі не було ніколи або ж мало інші форми, – пояснює Андрій Кокотюха. – Пропонується великий цикл під загальною назвою «Детективи звідусіль». Дійові особи – звірі, птахи й риби, що для казки нормально. Але разом із тим сюжети побудовані за законами «дорослих» детективів, окремі до всього матимуть елементи трилеру. Тут головне не загратися в дорослу літературу – і водночас не впасти в моралізаторство. Часом автори, які пишуть для дітей, таке люблять.

Жанр усього майбутнього циклу автор визначає як детективну казку. І кожен із чотирьох напрямів уже має своїх наскрізних героїв та чітко визначені ознаки. Вовченя Макс із «Лісового детективу» – приватний сищик, який протистоїть  лісовій поліції. Горобець Куций із «Піднебесного детективу» – авантюрист, такий собі хуліган-бешкетник, який готовий ризикнути життям і прийти на допомогу всякому, хто її потребує. Карась Юрась із «Підводного детективу» – такий собі аналог патрульного поліцейського. Нарешті, кріт Сліпко з «Підземного детективу» – типовий старий поліцейський, який хоче спокою, але щурі не дають розслабитися.

Загалом планується поки що по 4 книги з кожного циклу. Також незабаром у «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-зі» побачить світ пригодницька повість «Потаємні двері»: чи не перша за час Незалежності спроба розповісти дитячій аудиторії про боротьбу УПА проти російської окупації.

Залишити відповідь