Андрій Кокотюха не бачить проблеми у тому, щоб культурний простір мав маркери

Ініціатива не має перспектив, але напрямок думки правильний. Так Андрій Кокотюха оцінив намір віце-прем`єра В`ячеслава Кириленка розділити українських артистів на «своїх» та «зрадників». Про це письменник і сценарист написав у своєму блозі, опублікованому на сайті 112.ua https://ua.112.ua/mnenie/zradu-artystiv-khochut-zrobyty-normoiu-zakonu-428862.html

 

Зокрема, пан Кириленко пропонує не позбавляти митців теле-радіоефірів, натомість їхні виступи супроводжувати повідомленням: «Цей виконавець гастролює на території країни-агресора». Крім того, всякий артист, який збирається в Росію, мав би повідомляти про це Службу безпеки України. Після чого потрапляє в спеціальний реєстр, і гонорари за вступи будуть обкладатися військовим податком. Тобто, заробляєш у Росії – давай частину на українську армію.

 

Андрій Кокотюха переконаний: найближчим часом подібний закон не приймуть. Це буде дорівнювати напису «зрадник» на лобі. Натомість письменник переконаний: українське суспільство, яке четвертий рік переживає стан війни, мало б нарешті самостійно виробити потрібні маркери. Для цього від влади доречніше було б ухвалити закон, який визначатиме, хто є колаборантом. Після того особа, яка співпрацює з ворогом у добу фактичної війни, автоматично не матиме в Україні великих можливостей. Отже, ініціативи, подібні до висунутої паном Кириленком, стануть непотрібними.

«Я не вважаю, що такі обмеження конфліктують з демократією, – сказав Кокотюха в коментарі виданню «Обозреватель». – Навпаки, демократичним принципам суперечить відсутність законів, за невиконання яких карають. Демократія – не вседозволеність. Але якщо нема законів – матимемо практику самосудів, що вже відбувається, коли зривають концерт того чи іншого невгодного артиста».

Залишити відповідь