Кінороман про Данила Червоного вийде в листопаді

Український культурний фонд високо оцінив проект «Червоний. Без лінії фронту» – в конкурсі на здобуття гранту кінороман упевнено потрапив до першої сотні претендентів. Тепер книга побачить звіт паралельно з проведенням зйомок однойменного фільму, який 2017-го року виграв пітчинг Держкіно в секції жанрових фільмів на патріотичну тематику. Ідея перетворити сценарій на кінороман належала генеральному продюсеру компанії «ІнсайтМедіа» Володимиру Філіппову – саме ця продакшн-студія створила фільм «Червоний». А разом із ним – прецедент: історико-пригодницька стрічка не лише посіла п`яте місце в прокаті серед українських фільмів, випущених минулого року, а й друге місце в телеперегляді в день телевізійної прем`єри на каналі ICTV 10 травня.

 

– Мене ледь не силою змусили відкласти всі інші справи та взятися за написання книги, – пояснює автор роману та сценарію Андрій Кокотюха. – Я збирався поставити написання історичних романів на паузу. Ця робота виснажує й забирає більше часу, в тому числі, через потребу постійно консультуватися з істориками та вивчати книги й документи обраної історичної доби. Передусім я журналіст, тож для мене дуже важливо, аби не історична правда була подібною на художню вигадку, а навпаки: художня вигадка була би схожа на правду. Коли йдеться про Червоного, відчуваю тепер дуже велику відповідальність. Адже до історичних романів, особливо – на таку дражливу тему, як український повстанський рух та збройний опір окупантам, суспільство виявляє пильну й дуже прискіпливу увагу.

 

Підтримка Українського культурного фонду допоможе залучити до роботи над кінороманом велику кількість фахових істориків, серед яких – директор Українського Інституту національної пам`яті Володимир В`ятрович, редактор «Історичної правди» Вахтанг Кіпіані, декан історичного факультету Київського університету ім. Т. Шевченка Іван Патриляк. Також уже активно працює група істориків Тернопільщини та Волині, яких Тернопільська кінокомісія запросила консультувати фільм.

 

– Часу дуже мало, – признається Андрій Кокотюха. – Перший, дуже сирий варіант тексту на основі сценарію вже є. Тепер треба, аби його прочитало щонайменше десять людей, і кожен дав свої висновки. Якби не підтримка УФК, книга б цього року навряд чи вийшла. І я не певен, що взагалі б скоро побачила світ. Натомість маємо ще один прецедент: чи не перший гостросюжетний пригодницький роман в Україні, над змістом якого працює велика команда.

 

За задумом «Червоний. Без лінії фронту» стане не лише кінороманом, а й мультикультурним проектом. Адже тут маємо ідею – створити національного героя-переможця, злиття та взаємну підтримку двох видів мистецтв – кіно й літератури, якісний зразок продукту  масової культури, який має ненав`язливу просвітницьку мету, а головне – приклад того, як можна і треба просувати в маси національну ідею й ідеологію, тримаючись при цьому далі від пафосу й прямої пропаганди.

 

Книга, яку створюють на основі сценарію – звична практика для західного світу. Існує навіть спеціальний термін – новелізація. Проте автори проекту вирішили використовувати зрозуміліший термін – кінороман. «Червоний. Без лінії фронту» буде видано «Клубом Сімейного Дозвілля» й побачить світ у середині листопада. За сюжетом, оповідь ведеться чотирма особами, які в різний час зустрічалися з Данилом Червоним: в міжвоєнний час, коли він тільки став на шлях боротьби, під час війни, коли протистояв німецькій та радянській окупації, а також – після війни. Остання, четверта оповідь розкаже дивовижну, справді нереальну історію втечі Данила Червоного не лише з воркутинського табору смерті, а з самої Воркути.

Tagged ,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *